Trening Piłkarski - Zostań zawodowym piłkarzem!

Trening to najlepszy sposób, żeby w przyszłości zostać zawodowym graczem. Testy piłkarskie, ćwiczenia, technika... To wszystko znajdziesz tutaj.

#1 2011-03-05 19:51:29

Grajek

Administrator

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 13
Punktów :   

PORADNIK: Jak wykonywać rzuty karne

Pewnie nie raz miałeś okazję wykonywać rzuty karne. Jeśli robiłeś to tylko na podwórku, to raczej nie czułeś presji, jednak już całkiem inaczej jest, gdy musisz to samo powtórzyć na boisku. W dzisiejszym wpisie chcę podzielić się swoimi umiejętnościami, które sprawiają, że niemal zawsze udaje mi się strzelić rzut karny.

Ogólnie rzecz biorąc nie ma magicznego sposobu na to jak wykonywać rzuty karne, jednak jest kilka prostych kroków, które sprawiają, że łatwo można się nauczyć wykonywania tychże. Oczywiście na początku będzie trzeba nieco potrenować, jednak na pewno przyniesie to efekt.


TRENING
Na treningu trzeba będzie skupić się na dokładności i precyzji strzału. Prawda jest taka, że nie musisz mieć bardzo silnego uderzenia. Wystarczy, że uderzysz precyzyjnie. Ale przechodzimy do rzeczy...

... Musisz mieć dostęp do bramki, która będzie jak najbardziej zbliżona rozmiarami do bramki ligowej. Przygotuj sobie 4 sznurki, skakanki lub lebijki. 2 z nich powieś ok. 70cm. od "okienek" bramki (na poprzeczce), a dwie połóż w tej samej odległości od słupków (na ziemi). Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

http://2.bp.blogspot.com/_FTKokqt_204/TMZmfFFAUsI/AAAAAAAAADQ/K1FuVtS3vCk/s320/bramka1.JPG

Trening będzie polegał na tym, żeby trafiać w kolejne punkty, zaczynając od prawego dolnego rogu.

http://3.bp.blogspot.com/_FTKokqt_204/TMZm7k--j_I/AAAAAAAAADU/Qq0cE5Rz3nA/s1600/bramka2.JPG

Proponuję, abyś wykonał przynajmniej 25 serii na jednym treningu, co da Ci 100 strzałów na trening. Powtarzaj trening 3 razy w tygodniu. Po miesiącu będziesz gotowy do strzelania karnych!

MECZ

W końcu przyjdzie ten dzień, w którym będziesz musiał wykonać rzut karny podczas meczu. Najważniejsze jest nastawienie - musisz być pewny, że będziesz egzekutorem! Jeśli nie będziesz tego pewny, masz minimalne szanse na wykorzystanie jedenastki.

Podchodząc do piłki zdecyduj, w który róg bramki będziesz uderzał. Przypomnij sobie jak wiele razy wykonywałeś ten fragment na treningu, pomyśl o tym, z którym rogiem bramkarz miał największe problemy. Po usłyszeniu gwizdka odczekaj jeszcze chwilę - w końcu to Ty teraz dyktujesz warunki!

Reszta zależy tylko od Ciebie! Pamiętaj, że jeśli jakimś cudem nie uda Ci się strzelić, to jeszcze nie jest koniec! Może nie przyłożyłeś się odpowiednio do treningu, a może po prostu miałeś pecha? Najważniejsze w takiej chwili jest wsparcie kolegów, oraz powtarzanie sobie, że będą kolejne rzuty karne, a Ty potrafisz je wykorzystywać!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl1bgzcbm odzież wywrotka Piła